Az 56-os emlékév keretében…

Iskolánk 90 tanulója élményekkel teli kiránduláson vett részt Budapesten. „Interaktív történelemórák a „Százéves Iskoláért” Alapítvány szervezésében” című pályázatot valósították meg. Diákjaink először a Hadtörténeti Múzeum 56-os kiállítását tekintették meg, majd múzeum-pedagógiai foglalkozásokon vettek részt. Megismerhették a forradalom eseményeit, korabeli tárgyakat, fotókat, dokumentumokat nézhettek meg, vehettek kézbe. Folytatásként látogatást tettek tanulóink a Parlamentbe. Mindkét helyszín nagyon tetszett a gyerekeknek, sokat tanultak és rengeteg tapasztalatot szereztek. Nagyon örültünk a lehetőségnek, sikerült közel hozni a tanulókhoz ezt a kort, s a történelmi eseményeket. „A programot az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottság támogatta”.